Výkyvy

Autor: Peter Mihalík | 26.3.2012 o 22:32 | (upravené 26.3.2012 o 22:46) Karma článku: 6,06 | Prečítané:  329x

Minule sa mi podarilo po dlhšom čase opäť raz pozrieť spravy.... Keďže to bol týžden po voľbách, na pretrase boli príspevky pre politické strany za volebné výsledky... (http://www.topky.sk/cl/100535/1303150/Strany-sa-na-volbach-poriadne-nabalia--S-50-milionmi-si-mozu-robit--co-chcu-)

Nemávam problémy s tlakom, ale táto správa mi ho trochu rozkývala, dokonca dva krát... Celkovo si politicke strany za styri roky "parlamentovania" rozdelia skoro 50 milionov eúr. Tu sa mi tlak zvýšil prvý krát. 50 miliónov eur rovná sa 1,5 miliardy bývalých slovenských korún. Pre porovnanie ide o sumu približne rovnú prijmu štátneho rozpočtu zo spotrebnej dane z liehu, piva, vina a elektriny kumulatívne za február 2012. Čiže všetká tá vypitá pijatika a "spalená" elektrina (pre poriadok iba spotrebná daň z týchtov tovarov) do konca februára šla na naše "úspešné" politické strany a ich výsledky.

Druhý krát, kedy sa mi srdce otriaslo bolo, keď som uvidel sumu príspevku, ktorý získa naša "veľstrana", strana zabezpečujúca Slovákom istoty (dane a s..ť), strana, ktorej predseda, pardón hlas podobný hlasu predsedu vedel zabezpečiť milióny eur strane istoty... Táto strana zákonite a logicky "zhrabne" najväčšiu časť príspevku, temer 24 miliónov eúr. Keď som si to prerátal na starú menu vyšlo mi úctihodné číslo: 720 miliónov slovenských korún ! ! !

Neviem, prečo, ale zrazu som mal pred očami minuloročné správy o veľkej razii na východoslvenského "podnikateľa" M. Varehu, ktorý podľa všetkého obral štátny rozpočet o 29 miliónov eúr na podvodoch s DPH. (http://www.sme.sk/c/5787345/stat-odhalil-danovy-podvod-za-29-milionov-eur.html). Je síce pravda, že strany dostanú tento príspevok legálnou cestou, ale predsa len nie je na mieste otázka o spôsobe financovania politických strán? Pán Vareha podvodným spôsobom obral všetkýc nás dovedna o 29 mil. eúr. V tomto prípade prebieha vyšetrovanie z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu. V pípade volieb z 10. marca sme sa však sami obrali o skoro 50 mil. eúr a celkom legálne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.


Už ste čítali?